Hemen Ara

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Pis Su Tesisatı

Günümüzde pis su tesisatı ev ve iş yerlerinde kullanılmakta olan temiz suların tümünün tahliyesinin sağlanacağı tesisatlardır. Genellikle duvarların yüzeyinden yürütülmekte olan tesisatın doğrusu aslında zeminden döşeme yapılmasıdır. Bu tesisatlar, kullanılmış olan suların kanalizasyona tıkanmadan ulaşabilmesi için büyük boyutlu borular kullanılır.

Kullanılan büyük borular sayesinde tıkınma olasılığı daha az seviyeye indirgenmiş oluyor. Firmamız sizlere en iyi şekilde hizmet vermek adına tüm ekipmanları hazırda tutuyor. Yaşamış olduğunuz su sıkıntısında uygulanacak pis su tesisatı için en ufak detayları ele alıyoruz.

Pis Su Tesisatı Montaj Kuralları

Bina içi pis suların tesisatı belli kurallara göre yapılmaktadır.

Dikkat edilmesi kurallar;

        Katlar arasında ki boruların boylarının kısa olmasına,

        Boruların suyun akışını engellemeyecek biçimde aksine kolaylaştıracak şekilde eklenmesine,

        Boru tesisatlarında yay, dirsek veya iki ucu açık dirsek kullanılmasına,

        Binanın en alt katına döşenen ana boruların bina dışına en kestirme yoldan aktarılmasına,

        Her kolona ait temizleme kapaklarının bulunmasına,

        Yatay boruların eğimin % 2 olarak ayarlanmasına,

        Zemin üzerine döşemesi yapılan boruların altı, üstü ve yanı ince kumla kaplanarak sert cisimlerden korunmasına,

        Pis su gider borularının içine harç, derz, alçı vb. maddelerin gitmesini önlemek amacıyla sağlam bir şekilde ama geçici olarak (istendiği zaman açılabilen) kapatılmasına,

        Pis su tesisatında tercih edilen PVC boruların, birbirine eklenirken mutlaka birbirine uygun boru contaları tercih etmeli ve iyi bir sızdırmazlık özelliği kazandırılmasına dikkat edilmelidir.

Bu kurallar çerçevesinde pis su tesisatı yapıldığı zaman daha temiz ve net bir sonuç ortaya çıkacaktır. Sizlerde titiz, özverili ve dikkatli ustalarımız ile çalışıp memnuniyeti yakalamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İyi Döşenmiş Pis Su Tesisatı

Yukarıda verilen kurallar çerçevesinde yapılan pis su tesisatı şu özellikleri taşımaktadır;

 

        Binada oluşan pis suların, kesintisiz bir şekilde ve çevredeki canlıları rahatsız etmeyecek şekilde dışarı atılabilmelidir.

        Pis su borularından kötü kokular ya da böcekler binaya ulaşmamalıdır.

        Borular uzun yıllara yayılacak kadar dayanıklı ve kaliteli olmalıdır.

        Borular ve tesisatı eksiksiz olmalı, gaz ve su geçirmez olmalıdır.

        Pis su kanalizasyonuna aşırı derece yüklenilirse, bina içerisine pis suların geri tepme riski vardır. Bu evinizin pis korkmasına yol açacaktır ve kötü bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Geri tepmeyi ve pis suların binayı basmasını engellemek amacıyla, bina pis su hattına ait boruların taşma seviyesinin altında kalan tüm kullanılan yerlere geri tepme ekipmanı monte edilmelidir.

        Pis su tesisatında tercih edilen borular mutlaka TSE ve CE belgelerine sahip olmalıdır.

Sizlerde uzman ekibimiz ile iyi döşenmiş tesisatlar kavuşmak istiyorsanız bizleri arayıp randevu talep edebilirsiniz.

Pis Su Tesisatı Sorunları

Başarılı bir şekilde döşenen su tesisatının kullanım ömrü uzun yıllara yayılarak seneler boyunca devam etmektedir. Üzerinde çok fazla durulmadan yapılan tesisatlar da ise hemen problemler boy göstermeye başlamaktadır. Bu da fazlasıyla can sıkıcı bir durum olmaktadır. Fakat bir süre sonra eskimeye ve yıpranmaya dayalı bir takım sorunlar meydana gelecektir. Ya da kalitesiz, özensiz malzeme ve ekipman kullanılması sonucu su tesisatında ki meydana gelen problemler oluşacaktır.

Meydana gelen bu problemler genel olarak boruların eskiyip çürümesiyle ve dökülmesiyle bu nedenden dolayı su sızdırmazlık niteliğini kaybetmesinden ötürü bazı kötü sonuçlar oluşmaktadır. Sizlerde bu gibi sorunlar ile karşılaştığınız da ekibimizden destek talep ederek onların başarılı tecrübelerinden faydalanabilir, gönül rahatlığı ile işi alanlarında uzmanlaşmış ekibimize teslim edebilirsiniz.

Pis su tesisatı döşemelerinde yaşanan sorunlardan bir diğeri de atık maddelerin giderleri tıkamasıdır. Tuvaletlere atılan katı cisimler, peçeteler boruları tıkamaya yetmektedir. Tıkanan borular ise zaman içinde sızdırma yapacak ya da tuvaletlerin taşmasına, kötü kokuların yayılmasına ve sonucunda kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Bunun yanında bilinçsiz, özensiz ve gelişigüzel bir şekilde döşemesi yapılan boruların dirsek yerlerinde yani birleşim noktalarında bir takım sorunlar olan su tesisatı da zaman ilerledikçe çok daha büyük sorunlar ortaya çıkaracaktır. Bu durumlar ise can sıkıcı bir hal alacaktır. Ayrıca yaşanan bu olumsuzluklar sizleri maddi anlamda da kötü bir şekilde etkileyecektir. Sizlerde böyle olumsuz durumlarda sunduğumuz bu hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız, uzun süreli kullanım için hizmet vermeye her daim hazır olan ekibimizi arayabilirsiniz.

Şebeke hattında yaşanan ani ve hızlı su basınçlarının meydana gelmesi de pis su atıklarında bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hem giden borularda hem de gelen borularda oluşan hızlı şu basınçları evinizin su basmasına, kötü kokmasına yol açıp, canınızı sıkabilir.

Pis Su Tesisatı Hizmetlerimiz

Pis su tesisatında bir takım sorunlar ortaya çıktığında ya da borulardan kaynaklı kaçaklar ve sızıntılar meydana geldiğinde;

Öncelikle üstün teknolojik aletlerimizi kullanarak, borulara ulaşıp nerede problem olduğunu, nerede tıkanıklık ya da kaçak olduğunu çözmeye çalışıyoruz. Bu diğer eski usullere göre hem daha dayanıklı olmaktadır hem daha çabuk sonuçlanmaktadır. Yani sizleri zamandan tasarruf ettirmektedir. Ayrıca düşük maliyetli olmasıyla cebinizin dostudur. Pis su tesisatlarında oluşan yani gider atık borularında ki yaşanan sorunları aynı yüksek teknolojik aletlerimiz ile çözüme kavuşturuyoruz.

Çatlak, kırık ya da hatalı döşenen boruyu tespit edip, onarımını yapıyoruz. Sizlerde teknolojiyi yakından izleyen, günümüz çağa ayak uyduran ekipmanlarımızdan ve uzman ekibimizin tecrübelerinden, el becerilerinden faydalanmak ve problemlerinize çözümler bulmak istiyorsanız firmamızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Kullandığımız basınç testi ve termal testlerimiz pis su tesisatına uymadığı için bilgi vermedim. Basınç testi temiz su tesisatlarında kullanılırken, termal test ise sadece sıcak suların geçtiği tesisatlar da kullanılmaktadır.

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Bu sitedeki Ateş Tesisat ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Ateş Tesisat ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Ateş Tesisat izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , . Ateş Tesisat haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ateş Tesisat tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2017 Ateş Tesisat | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım