Hemen Ara

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Kalorifer Tesisatçısı

Kalorifer tesisatı genellikle kış dönemlerinde ortamın sıcak olması için oldukça önemli bir sistemdir. Kalorifer tesisatı kurulurken yapılan herhangi bir hata sonrasında ortam beklediğiniz gibi ısınmaz ve bu durum ciddi sorunlara yol açabilir. Bu gibi durumlar da genellikle yüksek faturalarla da karşılaşmanız mümkün olacaktır. Kalorifer tesisatı yapılırken alanında uzman olan kişilerden bu konuda destek almak gerekir.

Bu nedenle seçeceğiniz firma bu noktada çok önemlidir. Bizler bu alamda kaliteli ve uzman ekibimizle birlikte sizlere hizmet sunmaktayız. Kalorifer her ev ve ofis hizmetinde oldukça önemlidir. Bulunduğunuz yerin doğru bir şekilde ısıtılması ve çok fazla faturaların gelmemesi için kalorifer sisteminin kurulması ve gerekli olan tüm ayarların da yapılması gerekir. Bu nedenle peteklerin kurulumu ve kombi kurulumu için firmamızla irtibata geçmeniz de mümkün.

Kalorifer Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ve ofis gibi yerlerin kalorifer tesisatı yapılırken dikkatli bir şekilde hareket edilmezse bu durum ciddi sıkıntılara yol açabilir;

  • Tesisat borularının gidiş yönü oldukça önemlidir. Tesisat yönü belirlenirken genellikle boruların kısa ve az dönüşümlü olarak yapılması gerekir. Bu gibi durumlar da herhangi bir ısı kaybı da meydana gelmez. Aynı zaman da fatura da tasarruf da sağlanmış olur.
  • Radyatör seçimi kalorifer tesisatı sırasında oldukça önemlidir. Radyatörler genellikle belirlenirken ısı kaybetme noktasına ve büyüklüğüne göre belirlenir. Odada gereğinden fazla radyatör kullanmamak gerekir. Her oda için gerekli olan radyatörü kullanmak gerekir. Aksi durumsa çok fazla bir fatura ödemesi çıkabilir. Bunun için kombi ekibiyle mutlaka görüşmek de fayda var.

Genellikle kombi tasarrufu her evde yapılan bir yöntemdir. Basınç noktasının çok fazla düşmemesi ve belli ayar da kalması gerekir. Bunun için kurulum esnasında gelen ekiple görüşerek bu ayarlar hakkında bilgi almak daha doğru olacaktır.

Bu nedenle firma seçimi yaparken kalorifer tesisatçısı seçimini de doğru bir şekilde yapmak gerekir. Böylelikle bir sorun yaşadığınız zaman genellikle bu gibi tesisatçılardan daha iyi bir destek almış olursunuz. Genellikle kombi kurulum ve ayarı yapıldıktan sonra teknik servis sizlere gerekli olan bilgiyi de vermiş olur. Herhangi bir bozulma veya arızalanma durumunda bu teknik ekipten destek almanız da mümkün.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Döşenir?

Kalorifer tesisatı döşenirken mutlaka dikkatli bir şekilde döşenmelidir. En önemli nokta su dolaşımının engelsiz bir şekilde olmasıdır. Tesisatların uzun tutulması ve L şeklinde olan boruların da daha az tercih edilmesi gerekir. Genellikle kullanılan L tipi borular sıcak su basıncını da azaltır. Bu nedenle kombilerin korunaklı olması gerekir.

Aynı zamanda bu gibi durumlar da yakıt tasarrufu da sağlanabilir. Kalorifer tesisatlarına mutlaka şap dökülmelidir. Özellikle pimaş borularına kaynak yapıldığı sırada çok fazla eritilmemesi gerekir. İnşaatı yapılırken kalorifer borularını tıkayacak olan her türlü kum vb. ürünlerden de kaçınmak gerekir. Böylelikle oldukça sağlıklı bir şekilde kalorifer tesisatı da yapılmış olacaktır. Kalorifer tesisatı bu işi yapan firmalar tarafından döşenir. Ev veya ofisinize uygun olan

Kalorifer Peteklerinin Seçimi

Hemen hemen her kalorifer peteğinde yakıt ve ısı tasarrufu bulunur. Bu nedenle kalorifer petek seçimi yaparken mutlaka buna dikkat etmek gerekir. Odalara gereğinden fazla petek eklenirse eğer daha kabarık bir faturayla da karşılaşmış olursunuz.

Petek döşenirken genellikle odaların büyüklüğüne göre petek döşeme yapılır. Petek kullanımı yaparken orta seviye de açmak önemlidir. Evin ısınmasına göre genellikle ayarı yapmanız da mümkün. Kalorifer tesisatı için bu konuda firmamızdan destek almanız da daha iyi olacaktır. Böylece bir sorun yaşamadan tesisat yapılmış olur.

Kombi Yerinin Seçilmesi

Kalorifer tesisat yapımından önemli olan bir diğer nokta ise kombi yerinin seçilmesidir. Genellikle kombilerin banyo ve mutfağa yakın bir noktaya konulması tercih edilir. En doğru seçim olarak mutfak da olması değerlendirilir. Kombini uzak olması su sarfiyatını arttırır. Bu nedenle sıcak sudan uzağa koymamak gerekir.

Kombi kapasite seçimi de mutlaka evin büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Kalorifer tesisatçı alanında hizmet verem firmalardan bu konuda daha net bir bilgi almanız da mümkün. Böylelikle kalorifer tesisatı alanında bir sorun yaşanmadan kurulumda yapılmış olur.

Kombi Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Kombi ayarı genellikle kurulum yapan ekip tarafından yapılmaktadır. Kombi ayarının düzgün olması hem suyun akmasını engeller hem de gereksiz faturalardan kaçınmanızı sağlar. Genellikle kombi kurulumuna gelen kişiler bu noktada size ayarların nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi verirler. Genellikle kombi kurulumunun doğru bir şekilde yapılması ısınma konusunda herhangi bir sorun yaşamamanıza neden olur. Kombi personelleri kombi kurulumunu yaptıktan sonra size ayarının nasıl yapılması gerektiği hakkında tüm bilgileri de vermiş olur.

Genellikle kombi kullanımda özel kış aylarında ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Belli bir süre sonra basınç ayarı düşebiliyor veya kombinin içinde yer alan suyun çekilmesi gerekiyor. Bu gibi durumlar meydana geldiği zaman genelde petekler de ısınma olmaz. Petekler de ısınma olmazsa eğer ev ve ofis de yeteri kadar ısınmaz ve buna rağmen aşırı bir fatura gelebilir. Bu nedenle basınç ayarının düşmesi durumunda mutlaka teknik ekiplerden destek almak gerekir. Böylelikle kısa süre de ekip gelerek kombi ayarını da yapmış olacaktır.

Kombi İçin Firma Tercihi

Genellikle kombiler de birden fazla marka ve model bulunur. Ancak evinize uygun olan modeli tercih edebilir veya kendi ayarınıza göre kombi seçimi de yapmanız mümkün. Genellikle kombi alımı yaparken uzman ekiplerden destek almak gerekir. Kombi kurulumu yapılmadan önce evinize uygun olan kombinin mutlaka kurulması gerekir. Bu nedenle uzman ekip kadromuzdan destek almak da fayda var.

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Bu sitedeki Ateş Tesisat ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Ateş Tesisat ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Ateş Tesisat izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , . Ateş Tesisat haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ateş Tesisat tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2017 Ateş Tesisat | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım