Hemen Ara

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Duş Tesisatı

Banyo evin en çok suya maruz kalan, en önemli yerlerindendir. Yeni satın alınmış bir evin ya da içi baştan sona yeniden dekore edilmiş evlerin duş tesisatları da en baştan yani sıfırdan yapılmalıdır. En baştan doğru, eksiksiz ve dikkatli bir şekilde yapılmış bir duş tesisatı, uzun vadede kullanım olanağı sağlamaktadır.

Ama baştan sağma, umursamaz bir biçimde yapılmış tesisat ise su kaçağı, gider borularında tıkanıklık gibi sorunlar meydana getirerek canınızı sıkabilir. O kadar emek verilen banyonuz kırılıp dökülerek tekrar tadilat yapılmak zorunda kalabilir. Ayrıca bu durum sizlere maddi olarak ta olumsuz bir şekilde yansıyabilir. Firmamız da modern teknolojileri yakından takip eden, çağının gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış ekipmanları kullanılarak tadilat ve tesisat işleri gerçekleşmektedir.

Kırıp dökmeden, evinize zarar vermeden, sizlere ekstra maliyet çıkarmadan ve uygun fiyatlarla sizde bu hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız firmamızı irtibat numarasından arayıp iletişim kurup randevu alabilirsiniz. Duş tesisatı yapımı bir hayli zor olduğu ve uzun zaman aldığı için, bir kere yaptırdıklarında insanlar bunu uzun süre boyunca kullanmayı arzu ederler.

Duş tesisatını uzun bir süre kullanabilmek için, profesyonel bir ekiple çalışıp, tesisata uygun malzemeler kullanıp kaliteden ödün vermemek gereklidir. Tüm bu şartlara uyan firmamız ile çalışıp, uzman bir ekiple çalışmak, duş tesisatınızı emin ellere emanet etmek istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz.

Duş Tesisatı Uygulamalarımız

Duş tesisatında uygulanması gereken bir takım adımlar vardır. Bunlara kısaca değinecek olursak;

        Eski fayansları kırıyoruz, yerine yenisini uzman ekibimiz ile birlikte dikkatli bir şekilde döşüyoruz.

        Sıva işçiliğini sorunsuz ve özenli bir şekilde tamamlıyoruz.

        Lavabo taşı ve musluk ile ilgili işlemleri özverili bir şekilde monte işlemlerini yapıyoruz.

        Duşa kabin, duş teknesi ya da küvet yerleştirme işlerini ölçülerini tam alarak ve kontrollerini sağlayarak tamamlıyoruz.

        Klozet ve iç takım montajını yapıyoruz.

        Karşılaştığımız tıkanıklıkları modern ekipmanlarımız ile sorunsuz bir şekilde açıyoruz. Ya da su kaçaklarını tespit edip onları eski haline geri getiriyoruz.

        Duş kolonu ve fıskiye montajını yapıyoruz.

Bu saydığımız hizmetlerin görünmeyen kısmı da vardır. Bu da su tesisatı döşeme yani duş tesisatı işlemleridir.

Duş Tesisatı Aşamaları

Banyoda tadilata girilmeden önce banyoyu tüm detayıyla inceleriz ve karşılaşılan sorunları tespit ederiz.

Daha sonra;

        Gerekli olan tüm alanların ölçüsü eksiksiz ve doğru bir şekilde alırız.

        Duşa kabin, lavabo taşı ve klozet gibi banyonun olmazsa olmaz elemanlarının boyutlarını hesaplarız, konumlanacak yeri en doğru şekilde belirleriz.

        Tesisata ait tüm ölçüleri eksiksiz alırız.

        Ölçüm işleminden sonra banyonun kırılma işlemlerini gerçekleştiririz. Kırılan fayansları tek tek taşır, değişim yapılacak tesisat için gerekli işlemlere başlarız.

        Banyo su tesisatı sıkıntılı ise eskimiş ve deforme olmuş ise boruları değiştirir, arızalı olan kısımları onarırız.

        Tesisat sorunlarını hallettikten sonra, su yalıtımını yaparız, kaçak gibi durumları ortadan kaldırırız.

        Daha sonra fayans ya da seramikler tekrar banyo tabanına döşeriz.

Banyoyu kullanıma hazır hale getiririz.

Banyo Su Tesisat Montajı

Borular yardımı aracılığı ile mevcut durumda bulunan suların bizlere taşınması olayını gerçekleştiren tesisatın tamamına su (sıhhi) tesisatı denmektedir. Baktığımız her alanda, her yerde bulunan sıhhi tesisatlarının inşa edilmesinde çok büyük emekler söz konusu olmaktadır. Planı ve projesi oluşturulan su tesisatında ustaya haber verilir, ustada tasarlanan bu plan üzerinden giderek tesisat yapımına başlar.

Ustanın bu projeye sadık kalması, bunun dışına taşmaması bu noktada çok büyük bir önem arz etmektedir. Tasarlanan projeye uygun doğru ekipmanlar ve sahip olduğu el becerilerini de kullanarak projeyi tamamlamaya çalışır. Sizlerin de genel su tesisatı ile ilgili benzer problemleriniz varsa ya da sıfırdan bir su tesisatı döşetmek istiyorsanız deneyimli, işinde uzman olmuş su tesisatçısı ustalarımız ile iletişim kurup sorunlarınıza kalıcı çözümler sağlayabilirsiniz.

Su Tesisat Boruları

Birçok boru çeşidi bulunmaktadır. Çeşitli olmasının nedeni döşeneceği alana göre farklılık göstermektedir. Yaşam alanlarınıza döşeteceğiniz su tesisatının ana kahramanı borulardır. Bu borular galvaniz çelik boru, döküm demir boru, plastik boru, bakır boru, pirinç gibi gibi geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Boru çeşidine karar verildikten sonra tesisat aşamasına geçilebilir.

Su tesisatı aşamasında, boruların montajı gerçekleşirken;

        Boruların içinden akacak suların akışını engellememek için, akıcı bir şekilde bizde aktarılması için doğru adımlar atarak boruları döşeriz.

        Boruları döşerken, sert cisimlerin darbelerinden korumak amacıyla boruların kenarlarına ince bir kum tabakası çekerek onları koruruz. Eğer döşenmiş bir su tesisatı söz konusu ise orada ki tüm sıkıntı ve sorunları tespit edip onarımını gerçekleştiririz.

        Küvet, duş ya da boru tıkanıklıklarının ya da dirsek yerleri tam oturmamış boruların tespitini gerçekleştirip kırmadan dökmeden çözümler sunuyoruz.

Su tesisatı işlemlerimizi tamamladıktan sonra döşeme ve montaj işlemlerine geçiyoruz.

Döşeme Aşaması

Banyo zemin kaplamasında seçimler yaparken uzun ömürlü ve sağlam olma gibi özellikleri dikkate almalıyız. Yer döşemesinde su sızdırmazlık özelliği çok önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer seçtiğimiz zemin kaplamasında su geçirmezlik özelliği yok ise, hasarlar oluşacak ve bu durum iş yükünü çoğaltacaktır ve döşeme tekrar sökülerek yeniden yapılması gerekecektir.

Montaj Aşaması

Montaj yapılmadan önce küvet ve duş teknesinin kontrol edilmelidir. Su terazisi ile yapılan kontrolde eğer bir bozukluk varsa önce bu bozukluk ortadan kaldırılmalıdır. Yoksa kapılar tam kapanmayabilir. Montaj işlemleri de tamamlandıktan sonra banyonuz kullanıma hazır gelmektedir.

Sizlerde banyonuzu emin ellere teslim etmek istiyorsanız, duş tesisatının sorunsuz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, kaliteli bir işçilik ile çalışan ekibimize irtibat numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Bu sitedeki Ateş Tesisat ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Ateş Tesisat ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Ateş Tesisat izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , . Ateş Tesisat haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ateş Tesisat tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2017 Ateş Tesisat | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım