Hemen Ara

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Banyo Lavabo Montajı

Lavabolar günlük hayatımızda en çok kullandığımız alanlardan biridir. Banyomuza güzellik katan ve bir bütün olarak görünmesini sağlayan lavaboların birçok çeşidi mevcuttur. El yıkama alanı olarak kullanılan lavabolar, musluk montajı ile eşsiz bir görünüme kavuşarak hijyeninizi tam olarak sağlamaktadır. Montaj sırasında özensiz davranılacak en ufak detayda bile musluğun yanlış bir şekilde akmasına ve su sızıntılarının oluşmasına neden olmaktadır.

Bu yüzden doğru bir şekilde montaj yapmak şarttır. Doğru şekilde montaj yapılmazsa bu durum sizi maddi açıdan da etkileyecektir. Banyo dekorasyonu yaparken en hassas davranılması gereken konu doğru lavabo seçmek ve doğru lavabo montajını gerçekleştirmektir. Firmamızın sunmuş olduğu lavabo montaj hizmeti ile banyonuzda istenilen görünüme kavuşabilirsiniz. Ekibimizin teknik donanımlarından, tecrübelerinden, bilgi ve birikimlerinden bizlere ulaşarak yararlanabilirsiniz.

Lavabo Montajı Nasıl Yapılır?

Lavabo, banyo mutfakların vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Banyomuzu ya da mutfağımızı lavabosuz hayal etmek neredeyse imkânsızdır. Çok farklı model ve seçenekleri bulunan lavaboların montajı çok zor olmamakla birlikte bazı becerilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bu konuda titiz ve özenli davranmak çok önemlidir. Lavabo montajı yapmadan önce lavabo modeli belirlemeniz gerekir. Asma, ayaklı, tezgâh üstü ve bunun gibi bir çok seçeneği bulunan lavaboya karar verdikten sonra montaj işlemine geçebilirsiniz.

Lavabo montajı için yapılması gereken ilk işlem gerekli ölçülerin alınmasıdır. Ölçüler alınırken dikkatli ve titiz davranmak çok önemlidir.

Almamız gereken ölçüler şu şekildedir;

        Eski lavabonun ölçüleri eksiksiz ve tam alınmalıdır,

        Lavabo çıkışının duvara olan aralığı yani mesafesinin ölçümü eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmelidir,

        Vananın konumu belirlenmelidir,

        Lavabonun konumlandırılacağı tezgâh ölçüleri doğru bir şekilde alınmalıdır,

        Lavabo yüksekliği belirlenmelidir. Aile üyelerinin rahat edeceği bir ölçü belirlemek sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Lavabo montajı ölçüleri eksiksiz ve tam aldıktan sonra adım adım izlememiz gereken yollar mevcuttur.

Bunlara bakacak olursak;

        Öncelikle ana vanadan gelen su akışını keseriz,

        Eğer var olan bir lavabo değişimi yapılacaksa lavabo bağlantıları dikkatli bir şekilde sökeriz ve lavabo yerinden dikkatlice çıkarırız.

        Lavabonun monte edilecek kısımları, eski lavabo ile uyumlusuyla yeni lavabo eski yerine vida yerleri birbirine denk gelecek şekilde ayarlama yaparız ve vidalama işlemini yaparız.

        Vidaların yerlerinde farklılık söz konusu ise vida yerleri matkap yardımıyla açıldıktan sonra monte işlemi gerçekleştiririz.

        Lavabo yerine monte edildikten sonra musluk kenarlarının su sızdırıp sızdırmadığını kontrol ederiz.

Bu aşamalardan sonra damlatma ya da sızdırma söz konusu değilse lavabonuzu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sizlerde lavabo montajı konusunda teknik destek almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçip randevu talep etmeniz yeterli olacaktır.

Lavabo Temizliği

Lavaboların sürekli beyaz kalmasını ve her daim temiz görünmesini istiyorsak, temizliği düzenli olarak yapmakta fayda var. Lavaboyu temizlerken kimyasal maddelerden yararlanabiliriz fakat bu ürünlerin zararlı etkilerinden korunmak amacıyla eldiven kullanmalıyız.

Musluk Montajı

Belli bir süre kullanılan musluklarda su akıtması meydana gelebilir ya da yalama olabilir. Bu durumda kabarık faturaların gelmesine yol açabilir. Suya çok maruz kalan böyle temel eşyalarda bu tarz sorunlar ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarla karşılaştığımızda öncelikle musluk alırken, kaliteli ve garantili bir ürün olmasına dikkat etmeliyiz. Tercih edeceğiniz kaliteli muslukların kullanım ömrü bu sayede daha uzun sürelere yayılacaktır. Burada en çok dikkat etmemiz gereken konu, aldığımız musluğun yetkili servisinin bulunmasıdır.

Banyomuz da musluk montajı yapılmadan önce, ana vanadan su akışı engellemeliyiz. Daha sonra eski musluk yerinden sökeriz, yeni monte edilecek musluğu bağlar ve monte ederiz. Monte edildikten sonra musluğu kontrol ederiz ve su sızıntısı varsa tekrar musluk başlığını söker ve arızalı olan alan tespit ederek ve tamirini yaparak tekrar montajını gerçekleştiririz.

Musluk montajı konusunda uzman ekibimizin bilgi, beceri ve donanımından yararlanabilirsiniz. Günün her saati sizlere hizmet sunan ustalarımız ile çalışmak ve memnuniyet duymak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Banyo Batarya Montajı

Banyo bataryaları, duvara monte edilen ve üzerlerinde sıcak ve soğuk işaretlerinin bulunduğu bataryalardır. Banyo bataryalarında bir de duş başlığı yer almaktadır. Eğer banyo lavabo bataryasında damlatma, suyu tam olarak kapatamama gibi sorunlar yaşıyorsak işe banyo batarya montajı yaparak başlamalıyız. Tabi ki burada teknik destek almak çok önemli.

Sizlerde ekibimizden teknik destek almak istiyorsanız firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu konuda özensiz davranıldığında çok daha büyük problemler ortaya çıkmaktadır. O yüzden dikkatli davranıp temkinli adımlar atmak gerekli. Banyo batarya montajında öncelikle işe ana vanayı kapatarak başlamalıyız. Vanayı kapattıktan sonra boruda ki suları boşaltmak için musluğu açıp bir müddet beklemeliyiz. Daha sonra, bataryayı yerinden çıkarmak için musluğa bağlı olan hortumu çıkarmamız gerekir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, musluğu lavaboya sabitlemek için kullanılan somonları yerinden çıkarmalıyız. Somonlar söküldükten sonra lavabonun altında yer alan musluğun demir pulunu yerinden çıkarmalıyız. Demir pulu yerinden çıkardıktan sonra batarya da rahatlıkla yerinden çıkacaktır. Bu aşamalardan sonra yeni aldığımız banyo bataryasını aynı aşamaları takip ederek yerine monte edebiliriz.

Monte işlemi gerçekleştikten sonra damlatma yapıyor mum yapmıyor mu kontrol etmeliyiz. Eğer damlatma ve sızdırma problemleri varsa sorunlu olan bölgeyi bulmalı ve onarmalıyız. Ardından tekrar monte işlemini gerçekleştirmeliyiz. Banyo bataryası konusunda ustalarımızın teknik desteğinden faydalanmak ve onların el becerilerinden yararlanmak istiyorsanız firmamızı arayabilirsiniz.

Banyo Bataryası Temizliği

Banyo bataryasını uzun yıllar kullanmak için özenli davranmak şart. Banyo bataryalarının temizliğini yaparken kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınmalıyız. Çünkü bu durum bataryanın üzerinde yer alan kaplamaya zarar verebilir. Kimyasal maddeler yerine sirke, karbonat gibi doğal ürünler kullanmakta fayda var.

Bize Ulaşın
0 [530] 051 73 81

Bu sitedeki Ateş Tesisat ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Ateş Tesisat ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Ateş Tesisat izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , . Ateş Tesisat haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ateş Tesisat tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2017 Ateş Tesisat | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım